מה חשוב לדעת לפני שניגשים לבניית אתר?

תוכן עניינים

10 הדיברות להקמת אתר

הדברים הכי חשובים שכל עסק חייב לדעת

"אשמח לקבל הצעת מחיר לאתר אינטרנט", ככה מתחילות רוב השיחות של עסק המתחיל בתהליך בניית אתר. אני רוצה לבקש ממך לעצור 😊 יש דברים שמאוד חשוב לי להעביר לך, כדי שהתוצאה תהיה כמה שיותר טובה, וכדי שהתהליך יהיה מהיר, ממוקד ונעים.
אז קדימה, שנתחיל?

עשרה דברים שחייבים לדעת לפני שמקימים אתר!

1) הגדרת מטרה

עוד לפני שמחפשים את החברה שתבצע את העבודה, חשוב להבין מה המוצר שמחפשים. כדי להבין זאת, נתחיל במיקוד המטרה שלנו. האתר אמור להביא לקוחות? למכור מוצרים? מי קהל היעד, כמה עבודה תיכנס לי מהאתר וכמה מאמצעי שיווק אחרים?
האם האתר יהיה סטטי או דינאמי, האם נשנה בו דברים או שיהיה חלון ראווה יציב שלא ישתנה.
חשוב לאבחן את המטרה כי היא זו שתקבע את הפלטפורמה של האתר ואת התקציב שיהיה לנו לצורך הקמת האתר.

2) אפיון

אחרי שיש לנו מטרה, נרצה להבין איך נגיע אליה. חשוב שנגדיר בדיוק מה אנחנו רוצים שיהיה באתר. למה השלב הזה חשוב?
ובכן, זה יאפשר לתת לנו הצעת מחיר מדויקת ככל הניתן. שנית, זה יגרום לתהליך להיות מאוד ממוקד ובלי כאבי ראש, נדע מה ירכיב את האתר ונוכל לתכנן איזה תמונות עלינו לצלם/איזה תוכן רצוי שנכתוב.

אחרי שעשינו עבודה טרום חיפוש המבצע, הגיע הזמן לחפש את החברה שתעשה את העבודה!

3) אתר רספונסיבי

אתר רספונסיבי הוא אתר מותאם לכל מכשיר. היום גלישה באינטרנט היא לא רק ממחשב, רוב הגולשים והגולשות ייכנסו מניידים. יש שימוש רחב גם בטאבלטים ולכן האתר שלנו חייב להיות מותאם לכל אחד מהמכשירים. אחת השאלות הראשונות לחברה לבניית אתרים היא האם האתר יהיה רספונסיבי.

4) וידוא אבטחה וגיבויים

אנחנו לא רוצים לחשוב על אסונות, ולא מעניין אותנו מה 'יכול לקרות' נכון? אבל חשוב שתדעו. אנשים ועסקים איבדו אתרים שנפרצו, שלא גובו כמו שצריך, שקרסו בגלל שלא עדכנו את המערכת. חשוב והכרחי לוודא שהאתר מאובטח ומוגן מפני פריצות וגם שניתן לחלץ ממנו גיבויים.

5) חשבו קצת על העתיד

מה יהיה עם האתר? מה יקרה כשתרצו לשנות את הכתובת, להוסיף שירות או להחליף תמונה? האם יש לכם יד חופשית בעריכת האתר? האם מערכת הניהול פשוטה לכם? חשוב להכיר מראש את מערכת הניהול, האם יש לנו הדרכה עליה ולוודא שהיא נוחה לנו. חשוב לקחת בחשבון את היכולות הטכנולוגיות שלנו, את השפה שנוח לנו להתנהל בה..

6) שירות, תמיכה ותחזוקה

חשוב שנוודא שבמידה ויש לנו תקלה באתר, בעיה, תיקון, שאלה – שיהיה לנו אל מי לפנות. במעמד הצעת המחיר חשוב לוודא את זמן האחריות והאם בכלל יש אחריות. מהי מדיניות התיקונים.

7) דוגמאות

חשוב מאוד! לבקש דוגמאות של עבודות ולעשות קצת עבודה. נראות האתרים לא מספיקה. נסו לדפדף בין העמודים, לראות שהכל עובד, נסו להיכנס מהנייד ובדקו שהאתר נראה טוב גם שם. דבר נוסף וחשוב לוודא עם דוגמאות – וידוא סריקת האתר בגוגל. איך עושים זאת?
כותבים site:כתובת אתר מלאה, כך שיצא לנו site:https://el-haatar.co.il.
בחיפוש פשוט בגוגל נוכל לראות את דפי האתר שנמצאים בגוגל ולוודא שנוכל גם אנחנו להגיע לשם 😊

8) אז כמה יעלה לי?

כשנקבל את הצעת המחיר חשוב לדעת מה היא כוללת, האם מדובר רק בבניית אתר? כולל עיצוב, האם נכנס כאן התוכן לאתר, האם והאם והאם... יש לנו תמיד עוד תוספות לאתר, חיבור דיוור סמסים ומיילים, תמונות אווירה, עיצוב, תוכן, סליקה במידת הצורך.. נרצה לקחת הכל בחשבון כדי שלא יהיו לנו הפתעות לא נעימות בהמשך.

וידאתם הכל? יופי! החברה שבחרתם עונה על כל הדרישות ואתם מוכנים לעבודה!

9) דומיין

כתובת האתר שלכם (עוד על דומיין אפשר לקרוא כאן) חייבת להיות על שמכם. חשבו על היום שבו אולי תרצו לבנות אתר חדש, אם הדומיין לא יהיה על שמכם לא תוכלו לשנות בו הגדרות ולהפנות אותו לאתר חדש. בנוסף, יכול מאוד להיות שתשכחו אותו.. ביום שבו תצטרכו לחדש את הדומיין, לא אתם תקבלו את ההודעה, והאתר יהיה בסכנת קריסה (במקרה הזה יהיה אפשר להחזיר אותו בקלות). הקפידו תמיד לרשום את הדומיין על שמכם בלבד.

10) לוחות זמנים

ברגע ההתחייבות אנחנו רוצים לדעת מתי נראה את האתר, וגם אחרי סבבי תיקונים. כבר ראיתי עסקים שחיכו וחיכו והאתר לא הגיע. פגשתי עסקים שאחרי הסקיצה הראשונה השינויים ערכו עוד חצי שנה.. חשוב להגדיר את הדברים האלו מראש כדי לא לשלם ביוקר ובעצבים בהמשך.

עם המאמר הזה, צעד אחר צעד, תוכלו לוודא שבחרתם נכון ושאתם בדרך לאתר המדויק עבורכם.
מבולבלים? לחוצים? לא בטוחים שתסדרו? אני כאן לשיחת ייעוץ בודדת, לתהליך אפיון אתר ולתהליך בניית אתר משלב התכנון ועד העלאת האתר לאויר.

מה חשבת על המאמר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל עדכון על המאמר הבא?

אני רק צריכה ממך את כתובת המייל כדי לעדכן בפעם הבאה שאפרסם מאמר :)