הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט - איך לבחור?

תוכן עניינים

במסגרת העבודה שלי, אני רואה הרבה בעלי ובעלות עסקים שעסוקים יותר מדי בלחפש הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט, להשוות, להתבלבל… אז תנו לי לעשות לכם קצת סדר בראש, ובעיקר – לחסוך לכם זמן, כסף ותסכול. הנה כמה דברים שחשוב לבחון בהצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט, כדי שתמיד תהיו מכוסים ותעשו את הבחירה הנכונה!

לפני בקשת הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט

כמו שאני רואה בקבוצות פייסבוק, עולה פוסט 'מחפשת הצעת מחיר לבניית אתר' ומתקבלות 50 תגובות. אין סיכוי לעבור על 50 תגובות (ועוד 30 הודעות בפרטי), אפשר לעשות סינון מראש כדי להגיע לשלב הצעת המחיר עצמה בצורה מסודרת ומאורגנת.

הגדרת צרכים

כדי לוודא שתקבלו הצעת מחיר מתאימה לכם, כדאי להגדיר מה הצרכים מהאתר.

 • סוג האתר – אתר תדמית, אתר חנות, אתר בלוג, אתר קטלוג?
 • בחירת פלטפורמה - אם ידוע לנו באיזה פלטפורמה נרצ לבנות את האתר.
 • הגדרת תקציב – אם ידוע מראש מה התקציב לבניית האתר, חשוב לתווך אותו.
 • זמן הקמה – יש לנו דד ליין לפרויקט? חשוב לשקף אותו לחברה איתה נתקשר.
 • סוג ורמת העיצוב – חשוב לכם עיצוב נקי, עיצוב מעניין או שלא משנה לכם מה יהיה העיצוב.
 • פוקנציות ספציפיות – התחברות למערכת ניוזלטר, יצירת קטגוריות לבלוג, איזור משתמשים וכדומה.
 • שיווק – איך מתכננים לשווק את האתר אחר כך, תצטרכו דפי נחיתה, מחקר מילות מפתח?

את כל הצרכים של האתר מגדירים בתהליך אפיון אתר, שם מתכננים אסטרטגיה שיווקית לאתר, מבנה אתר ופונקציות חשובות.

הגדרת צרכים להצעת המחיר לבניית אתר

בדיקת תיק עבודות

כדאי לעבור על תיקי עבודות של חברות לבניית אתרים. נרצה לבדוק מספר דברים:

 • סוג העבודות – אם אתם חברה לקליניקות טיפולים ותקבלו תיק עבודות של אתרים טכנולוגיים, כנראה שזה יהיה פחות רלוונטי. נרצה לשים לב שיש מגוון עבודות, ונראה את רמת החיבור לסוגים שונים של אתרים כדי ללמוד על יכולת ההתאמה של בונה האתר.
 • סגנון עיצובי – חשוב לוודא שסגנון העיצוב מתאים לנו. אם הוא לא, נרצה לשלוח רפרנס לעיצוב שאהבנו ולראות אם יוכלו לעמוד בו.
 • מהירות האתרים – נרצה לעבור על האתרים ולבדוק שהם עובדים, עולים מהר ורצים בלי בעיה.

בדיקת כימיה

אחרי שהבנו שהחברה לבניית האתר מתאימה לנו, השלב הבא יהיה לראות שיהיה לנו נעים לעבוד יחד. אני תמיד ממליצה לדבר בטלפון או בזום ולהרגיש את הכימיה. האם השיחה זורמת, האם יש התעניינות, כמה סבלנות יש אלינו (בונה אתר שיתנהל מולנו בלחץ בשיחת ההכרות, כנראה יהיה בלחץ לאורך כל הפרויקט).
אם יש ספק, בעיני אין ספק וחשוב שבבטן ירגיש לנו נעים לעבוד עם מי שמולנו.

פגישת זום לבדיקת כימיה

מה חשוב לבקש בהצעת המחיר לבניית אתר אינטרנט?

תכלס, כל מה שנדע שנצטרך. כדי לא להיות מופתעים בהמשך, חשוב להגיד כל חלום או צורך גם אם יכול להיות שהוא יהיה בהמשך. ההמלצה שלי היא לבקש הצעה מודולרית, כל סעיף נוסף מעבר לבסיס, שיהיה מתומחר בנפרד. ככה אפשר לראות מה תהיה הצמיחה שלנו בהמשך הדרך ובמה היא תהיה כרוכה.

סעיפים חשובים בהצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט

הגענו להצעה עצמה, מה חשוב לבדוק בהצעת המחיר שנקבל? פירטתי על כל הסעיפים שנרצה לבדוק כשנקבל את הצעת המחיר לבניית האתר שלנו:

זמן אספקה

זמן אספקה יתייחס גם לסקיצה הראשונית של האתר וגם להשלמת הפרויקט כולו. חשוב לשאול לא רק מתי האתר יהיה מוכן, אלא כמה זמן ייקח לביצוע הראשוני וכמה זמן ייקח לכל תיקון באתר? אולי האתר יהיה מוכן תוך שבוע אבל ידרוש תיקונים ושם הפרויקט ימרח. חשוב לוודא מראש כדי להימנע מאכזבות מיותרות בדרך וכדי להתכונן למה שצפוי לכם.

סבבי תיקונים

מלבד כמה זמן ייקחו התיקונים, צריך לוודא כמה סבבים של תיקונים כלולים בהצעת המחיר שאנחנו מקבלים. בין אם הסבבים מוגבלים ובין אם לא, חשוב לדעת כמה כל סבב כזה יעלה לנו.
סבבי תיקונים הם חשובים – כך נוכל להגיע לתוצאה שאנחנו באמת רוצים ובאמת מרוצים ממנה. שווה להשקיע בהם, אבל כדאי לדעת כמה אנחנו משקיעים בהם. גם כאן, מעבר לתשלום, ההכנה למה שצפוי לנו תחסוך עוגמת נפש ותגרום לנו לצלוח את הפרויקט בצורה נעימה.

סעיפים חשובים בהצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט

מה כלול בהצעה ומה לא

יש דברים שכדאי לוודא שיהיו חלק מההצעה: רישום האתר לסרץ' קונסול של גוגל, הטמעת גוגל אנליטיקס, הדרכה על האתר, תמיכה טכנית למשך זמן מסוים (לפחות שלושה חודשים), הגדרה של כמות עמודים להזנת תוכן, תמיכה טכנית במקרה של באגים.
חשוב לשים לב מה בדיוק השירותים שמוצעים לנו מעבר לבניית ועיצוב האתר. לפעמים נקבל הצעת מחיר נמוכה מאחרת אבל היא לא תכלול את הדברים החשובים, ולכן נפסיד אם נבחר בה, למרות המחיר המפתה.

מה האתר עצמו כולל

האם האתר יהיה בנוי על תבנית או עיצוב אישי? אם תבנית, אני אוכל לבחור אותה? יש לי say בתהליך? מה לגבי אייקונים ותמונות, אני אצטרך לבחור או שיבחרו בשבילי?
חשוב לוודא את הדברים האלו. חשוב גם לוודא שיש מה להציג באתר כדי לא לקבל שלד ריק מתוכן שנצטרך לעשות את כל העבודה כדי למלא בחומרים שלנו. לקוחה שלי שילמה 14 אלף ₪ על אתר שעמד ריק לחלוטין. היא הוסיפה על זה עוד לפחות 5000 ₪ כדי להעלות את כל המוצרים לאתר. אם היא היתה יודעת מראש, היתה מתכננת את התקציב בצורה אחרת.

חוץ מהקמת האתר, האם יש מחיר לאחר ההקמה? למשל, אחסון, עדכון תוספים ותחזוקת האתר לפעמים מביאים תוספת במחיר, וחשוב לגלות אותה לפני קבלת הצעת המחיר.

האם אוכל לעבוד בעצמי על האתר שלי?

דמיינו סיטואציה – מישהו בנה לכם אתר והשאיר אתכם איתו, אבל עכשיו אתם לא יכולים לעשות כלום באתר כמנהלים שלו. חשוב לוודא מה תהיה מידת הגישה שלנו לעריכת האתר, אילו דברים נוכל לשנות אחרי שבניית האתר הסתיימה ואילו לא.
זה בסדר שיהיו דברים מוגבלים, בעיקר מתוך הרצון שלא נשבש בטעות את האתר שלנו. אבל חשוב שכן תהיה לנו גישה כלשהי לעריכה, ושנדע מה בדיוק היא כוללת.

האם יש התחייבות כלשהי למי שבנה לי את האתר אחרי בניית האתר?

מחויבות שכזאת תבוא לידי ביטוי באחסון. כל אתר מאוחסן איפה שהוא על שרת באינטרנט. אם החברה שבנתה לנו את האתר היא גם המאחסנת שלו, רצוי לוודא שנוכל לעזוב אם וכשנרצה, ובמה צעד כזה כרוך.

מדיניות ביטולים

לא זוכרת מי אמר לי את זה בעבר, לפני כניסה לעסקה צריך לראות גם את דרכי היציאה. במיוחד בעסקאות גדולות, חשוב לוודא מה יקרה בתרחיש הרע. לצערי אני שומעת לא מעט סיפורי זוועה על בניית אתרים, ולכן תמיד חשוב לבדוק מה הדרך שלנו לצאת או באיזה תנאים החברה יכולה לעזוב אותנו.

האם יש לי איזו שהיא הגבלה באתר?

כמה עמודים יקימו באתר, עבור כמה עמודים יכניסו תוכן, כמה מוצרים יעלו בשבילי? זו נקודה חשובה להבין לפני ההקמה, לא רק כדי לדעת איזה אתר מקבלים, אלא גם כדי לדעת מה יהיה ניתן להוסיף לו אחר כך.

תנאי תשלום

בתנאי התשלום רצוי שגם אנחנו וגם בונה האתר נהיה מוגנים. חלוקת תשלומים לשלבים זו הדרך הכי הוגנת לוודא את זה. חשוב לחתום על הצעת מחיר כתובה ולא לסכם דברים באוויר או במיילים, בטח שלא וואטסאפ או שיחת טלפון.

איך לבחור הצעת מחיר לבניית אתר מתוך המון מסמכים

איך לבחור הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט?

אחרי שיש לנו מספר הצעות מחיר, נצטרך לבחור אחת מתוכן. הרבה פעמים זה השלב שכבר אין כוח לעשות את הסינון ובוחרים רנדומלית או פשוט מוותרים. קבלו כמה טיפים כדי לבחור את ההצעה הכי טובה.

עם איזו חברה תרצו לעבוד?

זוכרות את השלב הראשון? בשלב השיחה עם החברות נרצה כבר לסנן עם מי נרצה לעבוד ומי פחות. עם החברות שפחות היה לנו חיבור איתן, נוותר מראש. עם איזו חברה נרצה לעבוד גם מבחינת הכימיה וגם מבחינת סגנון העיצוב וסגנון העבודה.

הצעת מחיר ברורה ומאורגנת

איך נראה מסמך ההצעה? מסורבל ומאיים או פשוט וברור? זה כנראה יתווה את המשך הדרך עם אותה חברה, נרצה כבר מראש להתרשם מצורת העבודה, העמידה בזמנים, ההקשבה אלינו.

התאמה לצורך

ולבסוף, נרצה לוודא שהחברה שנתנה לנו הצעת מחיר באמת תואמת לצרכים שלנו, ובגלל זה הגדרנו אותם מראש 😊

לסיכום בחירת הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט

סינון מקדים – נרצה לסנן את החברות עוד לפני הצעת המחיר, לפי תיק עבודות, והכימיה שיש לנו איתם (אגב, אין טעם לבדוק כימיה עם חברה ששום עבודה שלהם לא טובה בעיניכם).

הגדרת צרכים – חשוב לעשות אפיון אתר מקדים לפני בדיקת חברות, ככה תדעו הרבה יותר טוב מה אתם צריכים ומחפשים. באפיון תגדירו את מטרת האתר, צרכים פונקציונליים והשראות עיצוביות.

בדיקת הצעת המחיר עצמה – נרצה לבדוק שהצעת המחיר שקיבלנו מכילה סעיפים חשובים כמו זמן אספקה ותיקונים, מדיניות ביטולים, התחברויות והתממשקויות ותנאי תשלום.

לא בטוחים איך לבחור הצעת מחיר לאתר?

עדיין לא בטוחים איך להתקדם? בשביל זה אני פה! צרו איתי קשר ואוכל ללוות אתכם החל מאפיון האתר ועד להקמה. אני עובדת עם מגוון חברות ובמגוון מחירים! אל תהססו.

מה חשבת על המאמר?

2 תגובות

 1. הי יעל, כבונה אתרים נראה לי שתחת הכותרת "התחייבות לאחר בניית האתר", פרט לנושא האחסון, ראוי להוסיף גם את נושא התחזוקה. זה חשוב במיוחד כשמדובר באתרים שבנויים על WordPress. אתר וורדפרס זקוק לעדכון רכיבי תוכנה באופן קבוע, לשגרת גיבויים ולניטור באופן כללי. חשוב להבין שאתר אינטרנט - במיוחד כזה שבנוי על מערכת קוד פתוח - איננו פרויקט של "שגר ושכח"

  1. היי איתי, אתה צודק לגמרי! מה שהיה הכי קריטי בעיני זה האם יש התחייבות, ולא מה היא כוללת. אבל אני מסכימה איתך ואוסיף את זה, תודה רבה! במאמר שלי על כמה עולה לבנות אתר כללתי בהחלט את העובדה שחשוב לבדוק באחסון גם את עדכון התוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל עדכון על המאמר הבא?

אני רק צריכה ממך את כתובת המייל כדי לעדכן בפעם הבאה שאפרסם מאמר :)