צילום תמונות לאתר - טיפים מנצחים לצילומי תדמית לעסקים!

תוכן עניינים

צילום תמונות לאתר וצילומי תדמית לעסקים בכלל זו חתיכת מטלה. בתור מי שמשוגעת על צילומי תדמית, אף פעם לא הבנתי את זה. אחרי ששלחתי לקוחות לצילומי תדמית בסיום אפיון האתר, ראיתי טעויות שחוזרות על עצמן, וחוויתי צילומי תדמית פחות מוצלחים בעצמי, החלטתי לרכז את כל הטיפים שעובדים בשבילי כל פעם מחדש. לגזור ולשמור! המאמר הזה נכתב במקור כדי לתת ללקוחות שלי לפני שהם הולכים לצילום תמונות לאתר שלהם. אחרי שקיבלתי פידבקים מעולים הרחבתי אותו הרבה יותר והעליתי לאתר.

תכנון יום צילומי תדמית לקראת צילום תמונות לאתר שלנו (ובכלל)

אוקי, החלטת שהגיע הזמן לצילומי תדמית לעסק. מה עכשיו? זה הזמן שלנו לתכנן יום צילומים. בהזדמנות זו אגיד שיום צילומים מתוכנן זה יום צילומים אפקטיבי שיבטיח לך תמונות פשוט מעולות ומדויקות! אז איך אפשר לתכנן יום צילומי תדמית?

צילומי תדמית לעסקים

מה המטרה של יום הצילומים?

כדאי מאוד לתכנן את מטרת הצילומים.
אם הכוונה היא לצלם תמונות תדמית לאתר – איזה תמונות כדאי שיהיו. תמונה מחייכת לעמוד האודות, תמונה לרוחב לדף הבית. תמונה מייצגת עבור שירותים..
אם לסושיאל – איזה פוסטים אני אכתוב ואיזה תוכן יהיה שם? תמונה ללינקדאין, תמונות אוירה לאינסטגרם. לכל צילומים יש מטרה וכדאי לדעת אותה לפני הצילומים כדי לוודא שהצילומים יתאימו למטרה שלך.
בהמשך המאמר אפרט יותר על מה המטרה שלנו אומרת על התכנון.

מה ללבוש לצילומי תדמית?

מחמיא ונוח. חשוב שתרגישו בטוב ובנוח.
בהיבט הצבעוניות – אני ממליצה על בגדים בצבעי המותג, לפחות סט אחד שמתכתב עם הצבעוניות המיתוגית שלכם. מומלץ להצטלם בבגדים חלקים בלי פסים ודוגמאות, שמשתבשים קצת בצילום.
בהיבט המגוון – תבחרו בגדים שמתאימים למסר שלכם. אם אתם רשמיים ועסקיים – בגדים יותר מחויטים. ואם יותר בגובה העיניים – לבשו בגדים שמתאימים למסר הזה.
אני ממליצה להקדיש זמן ולתכנן מה תלבשו ביום הצילומים, לוודא שהבגדים לא בכביסה בטעות (קרה לי!). תמיד כדאי להביא אקסטרה ולבחור בזמן הצילומים, עדיף מאשר להתבאס שדווקא היה נחמד להצטלם עם מה שלא הבאנו..

מה ללבוש לצילומי תדמית

בחירת מיקום לצילומי תדמית

יש לנו אפשרות לעשות צילומי תדמית בסטודיו או בחוץ. נרצה להתחשב במיקום, באופציה להחליף בגדים (כבר קרה לי שהחלפתי בגדים בהתכופפות מאחורי הרקעים בסטודיו כי לא היה באמת מקום), ובצורך שלנו. יש כמובן יתרונות לכאן ולכאן, והבחירה תלויה במה נרצה.
אני אוהבת צילומי  סטודיו בעיקר לפוסטים, הם מאפשרים לי לחתוך ולהתאים את התמונה כדי לשים על כל עיצוב שאני רוצה. צילומי חוץ נותנים יותר אוירה ותחושה, והם הפכו למועדפים עליי לאתרים.

תכנון פוזות לצילומי תדמית

חשוב להיות מוכנים לצילומים! כדי לא להגיע ליום הצילומים עם ראש ריק, כדאי להסתכל באתרים ועמודי אינסטגרם של צלמים וצלמות, לחפש אצל קולגות מהתחום איך הצטלמו. לחפש צבעוניות של רקעים, פוזות מעניינות ואפילו פרצופים.

אני ממליצה להכין רשימה של פוזות לצילום, פרצופים וכו'. כשאני עשיתי צילומים חשבתי על כל הפוסטים שאני רוצה להעלות. במקרה שלי, רציתי תמונות עצבניות בשביל כל הפעמים שאני כותבת על הלקוחות הכועסים או על התסכול מאתר שלא עובד.

פוזות לצילומי תדמית לעסקים - צילום תמונות לאתר

בעיני יש כמה פרמטרים לבחירה הזו.
מה חשוב לכם? היו לי לקוחות שעשו צילומי תדמית והן ממש לא אהבו את מה שיצא, זה קרה כבר פעמיים וזה גרם לי לחשוב שיש להן קושי או אתגר מול המצלמה. לצילומי התדמית הבאים הפניתי אותם לצלמת שאחת האיכויות שלה היא לגרום להרגיש בנוח מול המצלמה.
ללקוח אחר מה שהיה חשוב זה שידאגו לו ליום צילום מא' עד ת', אז הפניתי אותו לצלם מדהים שמתכנן מהקונספט ועד הביצוע.
כימיה – בכל בחירת איש ואשת מקצוע, כימיה בעיני זה הדבר הכי חשוב. צילומים זה דבר די אינטימי וחשוף. עולים שם רגשות כמו מבוכה, צחוק, ביישנות ועוד. לכן מאוד חשוב שיהיה לנו חיבור בצילומים עם מי שמאחורי המצלמה.
אופי הצילום – אם יש צלמים שמתמחים בצילום סטודיו ואני רוצה דווקא צילומי חוץ, חבל ללכת על זה. אם הצלמת שלי היא צלמת אירועים אבל חברה ממש טובה, אני עדיין לא רוצה לבחור בה לצילומי התדמית שלי!
תיק עבודות – כדאי תמיד לבדוק עבודות קודמות, לראות אם התמונות מוצאות חן בעינינו. לא תמיד נראה הבדל, או נדע לבחור לפי תיק העבודות. זה יעזור לנו בסינון.

עברתי לא מעט צילומי תדמית וליוויתי המון צילומים של לקוחות שלי. גם אני בהתחלה חשבתי שלהחזיק מצלמה זה להחזיק מצלמה, אבל זה כל כך הרבה מעבר. לצילומי תדמית שמעבירים מסר ומשרתים אותנו בול, כדאי לבחור נכון.

גיליה בן גד - צילום תמונות לאתר
קרדיט צילום: אביגיל פפרינו באר

לא לשכוח תיאום ציפיות

כשאני מדברת עם צלם או צלמת, חשוב לי להבהיר מה הצורך שלי ומה אני מצפה לקבל. כדאי להסביר לצורך מה הצילומים, מה נרצה להעביר בתמונות. אם יש משהו שחשוב לדעת (ממש קשה לי להשתחרר מול מצלמה/יש לי ניסיון לא טוב בצילומים).

מעבר לכך, כדאי לבדוק מה מקבלים. בהרבה מקומות שמעתי על שעה שעה וחצי של צילום ו-20 תמונות ערוכות כשבכל היתר אי אפשר להשתמש. כדאי לבדוק את זה. כמה תמונות יהיו בכלל, כמה זמן יערכו הצילומים ומה תהיה רמת עריכה.

טיפים ליום הצילומים עצמו - כך שיהיו לנו תמונות מעולות לאתר!

הגענו ליום המיוחד! מזל טוב 😊 לפני צילומים אני תמיד ממליצה לישון טוב כדי להגיע כמה שיותר רעננים. קבלו טיפים מנצחים כדי שתוציאו את המקסימום מיום הצילומים.

תיאום ציפיות

חוץ מתיאום ציפיות לפני הצילומים, גם ביום עצמו כדאי לעשות תיאום ציפיות קטן. אם הבאתי כמה סטים של בגדים ולא ברור לי מה עדיף, או איזה ביגוד לאיזה רקע, שווה להתייעץ על זה.
יש לנו דברים שרק אנחנו נשים לב אליהם. אני יודעת שיש שיערה שתמיד קופצת לי או שאני שונאת שרואים לי את האוזניים, אז להגיד מראש לצלם או לצלמת כדי שידעו לשים לב גם בעצמם. לפעמים זה ברור להם אבל אל תיקחו את זה כמובן מאליו. היו לי כמה צילומים שהלכו בגלל דברים טיפשיים שיכולנו למנוע מראש עם מודעות.
איזו תדמית תרצו לייצר?
גם את זה אני רוצה לשקף למי שתצלם אותי, אם אני רוצה להראות יוקרה או נגישות, זה יבוא לידי ביטוי בצילומים וכדאי להעלות את זה.
גיליה בן גד, צלמת תדמית לנשים, מוסיפה - אם יש משהו שאנחנו יודעות שאנחנו לא אוהבות, כדאי לשתף את הצלם או הצלמת כדי שיעזרו לנו להרגיש יותר בנוח ולהוציא תמונות יותר מחמיאות.

בחירת אביזרים לתמונות

כמה אפשר לצלם תמונות מחייכות? עוד דרך לגוון חוץ מפרצופים שונים, היא אביזרים! במקרה שלי המחשב היה האביזר שלי, והיתה לי גם מחברת. בכל תחום יש אביזרים מתאימים. גם אביזרים שלא קשורים לתחום באופן ישיר, מנורת כוכבים, קונפטי, וכל אביזר שיוסיף נפח לצילומים.

להשתחרר, זה פוטוגני 😉

אילן נרינסקי נתן טיפ של אלופים - איך יכול להיות שאנשים מסויימים, לאו דווקא יפים, יוצאים מעולה בתמונות, קורנים, ואנשים אחרים דווקא כן יפים, יוצאים תמיד רע בתמונות?

התשובה היא שאלו שיוצאים טוב בתמונות פשוט מרגישים טוב מול המצלמה, ואז הבעות הפנים שלהם נינוחות ואנחנו מתרגמים את זה ל-"נראים טוב". זה אפילו במיקרו הבעות ושרירים קטנים שמכווצים או משוחררים בפנים

המסקנה היא שכדאי להשתחרר - כל אחד ומה שעושה לו טוב. מדיטציה? מוזיקה? ריקודים? לכו על זה!

לא להתקמצן על כמות תמונות

התמונות הראשונות בדרך כלל גרועות, זה הזמן לשבירת הקרח ולהרגיש בטבעיות מול המצלמה. לכן, ההמלצה שלי היא לצלם את אותה פוזה מלא פעמים. פשוט לתקתק תמונות. תוך כדי הצילום משתחררות! מאחר ויש כמה סטים של בגדים (ממליצה!)כדאי לצלם את אותה פוזה בכל סט בגדים כדי שיהיו כמה אופציות מכל חיוך וכל פרצוף.

להגיע ליום צילומים עם ביטחון עצמי

אני יודעת, קל להגיד, וקשה לבצע. כשגם בלי קשר לצילומים הביטחון העצמי שלי לא גבוה, איך אפשר לעוף על עצמי דווקא מול מצלמה זרה? הדרך שלי היא לחזק את עצמי יום לפני ובבוקר הצילומים, נותנת לעצמי מחמאות, בלי קשר לכמה אני  מאמינה להן או לא. יש לי רשימת הצלחות ורשימת דברים שאני אוהבת בעצמי, זו בדיוק הדרך להעלות ביטחון ברגעים שהוא קצת בורח.  חשוב להקפיד על בחירת בגדים מחמיאים. זו לא ההזדמנות ללבוש בגד חדש ולא נוח. רק בגדים שאנחנו כבר רגילות אליהם ונוחים לנו. ואיפור מקצועי -חובה! שווה כמה מאות שקלים בשביל להרגיש מלכת העולם.

להעיף מבט תוך כדי הצילומים

באמצע להסתכל על התמונות, לעומק! ממש לעבור ולראות. יכול להיות שיש תמונה שהרגשת שהיא בול אבל משהו לא עבד שם וכדאי לצלם שוב. לוודא שכיסית את כל התמונות שרצית, שיש לך כמה טובות ושבסך הכל – יש עם מה לעבוד.
אילן נרינסקי, צלם מסחרי ותדמית, העיר לי " אני לא נותן למצולם להסתכל על התמונות עד סוף הצילומים, לפעמים אם מראים למצולם את התמונות לפני סוף הצילומים, הוא נתפס על איזשהו משהו שהוא לא אוהב (הגבה עקומה וכאלה) וזהו, הוא לא מרוצה מעצמו, הוא מרגיש רע, ואני לא יכול להוציא ממנו תמונה טובה עד סוף הצילומים."
אני אומרת, תלוי בכם. אני יודעת על עצמי שאני מתבאסת לגלות בדיעבד, ואני גם יודעת להשתחרר בזמן הצילומים ולתקן כדי לאהוב את התוצאה.

צילומי תדמית לאתר - בדיקת תמונות במהלך הצילומים

צילום תמונות לאתר – איזה תמונות חשוב לצלם?

איזה כיף! צילומי תדמית לאתר חדש, או צילומים חדשים לאתר קיים – מרגש. קבלו רשימה של תמונות שחובה שיהיו לכם לאתר:

תמונה לאודות

בין אם זה עסק של אדם אחד או צוות שלם, בתמונות לעמוד האודות תרצו להיראות נגישים ונעימים, להביא את עצמכם לידי ביטוי. אני תמיד ממליצה שהתמונה לאודות תהיה עם מבט ישר למצלמה וחיוך.

תמונות לרוחב

באתר יש לנו הרבה סטריפים שתופסים רוחב מסך. למרות שאנחנו כבר בעידן המובייל, אל האתר שלנו ייכנסו גם מהמחשב ונרצה שהתמונות יתאימו לרוחב המסך. תכלס, גם מהנייד, נרצה תמונות לרוחב ולא לאורך שיתפסו לנו את כל גובה המסך.

תמונות מחייכות

די לפוזות, אם באים לעבוד איתנו, נרצה להראות כמה כדאי לעשות את זה! כדאי שיהיו לנו כמה תמונות מחייכות ונעימות שמראות כמה כיף איתנו.

תמונות שבהן אתם נמצאים בצד

באתר יהיו לנו איזורים שבהם אתם תהיו בצד אחד וטקסט או אלמנט יהיה בצד השני. כדי שזה ייראה מעולה נרצה שיהיה לנו משחק בין רקע אליכם. כדאי שיהיו תמונות שבימין יש רקע, בשמאל רקע וגם להשאיר רקע מעליכם.

תמונות אווירה

חוץ מתמונות שלכם, תרצו לייצר בנק קטן של צילומי אוירה מקוריים וייחודיים שלכם. של הסטודיו שלכם, של אוירה משרדית עם המחברת שלכם, של הלפטופ שלכם, ועוד כל מיני דברים שרלוונטיים לעסק שלכם.

אם יום הצילומים מתוכנן להיות עבור צילומי תדמית לאתר, אני מאוד ממליצה כחלק מאפיון אתר להגדיר בדיוק איזה תמונות יהיו בכל עמוד.

המאמר עזר לכם? אפשר לשתף עם עוד אנשים ואני כמובן אשמח שתגיבו לי מה דעתכם 🙂
והכי חשוב – בהצלחה!

מה חשבת על המאמר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל עדכון על המאמר הבא?

אני רק צריכה ממך את כתובת המייל כדי לעדכן בפעם הבאה שאפרסם מאמר :)