כמה עולה אתר תדמית לעסק? מה משפיע על מחירי אתרים ומהן ההוצאות שאסור לפספס

תוכן עניינים

כמה עולה אתר תדמית? כשבניתי אתרים (היום אני מאפיינת חווית משתמש לאתרים ומערכות) זו היתה השאלה הראשונה שנתקלתי בה בטלפון. כולנו אוהבים להיכנס לפרויקטים כשאנחנו יודעים בדיוק מה הם ידרשו מאיתנו. בשביל זה, צריך לדעת בדיוק מה לשאול. במקרה של אתר השאלה "כמה זה עולה?" זו שאלה גדולה מידי. אז בואו נפרק אותה.

רצוי שניגש לשאלה הזאת כשברור לנו בדיוק מה דרוש לנו, ואנשי המקצוע ידעו מה זה דורש מהם. התהליך הזה של הגדרת מטרות לאתר, הגדרת צרכים, פונציונליות ותכולת אתר נקרא אפיון אתר. כשעושים את התהליך הזה בצורה מדוייקת, אין הפתעות! הכל ידוע מראש וקל לצפות ולתכנן את התקציב הדרוש לנו.

כמה עולה אתר תדמית- חישוב תקציב

עכשיו אפשר להתחיל לחשוב על העלויות של הקמת אתר תדמית. הנה כמה הוצאות נדרשות ואפשריות לאתר שלנו:

הוצאות הכרחיות להקמת אתר תדמית

מחיר אתר תדמית בלבד

בקצרה, מחיר אתר תדמית נע בין 3000-18000 ש"ח. כמובן שיש פחות ויש גם יותר.
זה טווח מאוד מטורף, אסביר קצת לפי מה העלויות נקבעות.

קודם כל, בהקמת אתר יש שלושה חלקים עיקריים -
אפיון, תכנון האתר והאדריכלות שלו.
עיצוב, עיצוב גרפי של כל האתר.
פיתוח, להפוך את העיצוב לאתר שמתפקד ודינאמי.
יש חברות ועסקים שידעו לתת את שלושת החלקים האלה כחבילה אחת, ויש כאלה שידעו לתת מענה אחד מבין השלושה (כמו מעצבת גרפית שרק תעצב את האתר או תעצב ותאפיין).
אם נחלק את העבודה בין שלושה גופים, הרי שהמחיר הכולל יהיה יקר יותר. כשבניתי אתרים עם מעצבת ומפתחת בנפרד, בעצם היה תשלום כפול לכל עמוד. יש פרויקטים שכדאי להפריד בהם עיצוב מפיתוח (כשיש לנו אתר מורכב, או כשרוצים להשקיע בעיצוב ייחודי).

אחרי תקופה ארוכה בה עשיתי רק את החלק של אפיון האתר, הבנתי שיש לקוחות שרוצים להתנהל רק מולי בבניית אתר התדמית שלהם. לכן יצרתי אופציה של בניית אתרים דרכי כשאני מנהלת את פרויקט בניית האתר.

אחרי ההסבר הזה, בואו נדבר קצת על מחירים בניסיון לענות כמה עולה אתר תדמית.

המחיר לאתר תדמית נקבע לפי כמה פרמטרים.
סוג הפלטפורמה - האם מדובר על פלטפורמה קיימת, כמו וויקס או וורדפרס, או שמדובר על פיתוח מאפס.
כמות עמודים - כמה עמודים יהיו לנו באתר. כדאי לחשב גם כמות עמודים להזנת תוכן, נגיד, אתר עם 5 מאמרים לעומת אתר עם 50 אתרים. וגם כמות עמודים ייחודיים מעוצבים, למשל - צריך עיצוב של 4 עמודים, אבל יהיו עוד 10 עמודים מאחד העיצובים.
פיצ'רים - אם יש לי צורך לבנות שאלון באתר שלי, או ליצור סקר שמוביל לתשובה, אלה דברים שיכולים לגרום לעלייה במחיר, תלוי בפיצ'ר שתצטרכו.
תוספות עיצוביות - באנרים מעוצבים, אנימציות, אייקונים. לרוב אין סיבה להשתמש בתוספות עיצוביות, בטח לא כאלה בעיצוב ייחודי, אבל אפשר בהחלט להשתמש באנימציות ואייקונים מאתרים בתשלום או אתרים המותרים לשימוש חינמי.
חיבורים והתממשקויות - אצלי חיבור לגוגל אנליטיקס, גוגל סרץ' קונסול ופיקסל של פייסבוק הן חלק בלתי נפרד מכל אתר, יש חברות שגובות על החיבורים האלה תוספות. כמו גם חיבורים לרשימות תפוצה, מתנות חינמיות ועוד.
קידום אורגני - האם בונים את האתר לפי מילות מפתח, האם יש הגדרות תשתית לקידום אורגני, הגדרת כותרות, כתיבת תיאורים וכו'? לא כל חברה מציעה את זה. אם חשוב לכם, כדאי לבדוק.
עבודות תשתית נוספות - זה בעיקר יבוא לידי ביטוי בחידוש ושדרוג אתרים, אם צריך לבדוק ולסנן תוספים באתר, אם צריך לעשות הפניות 301 כדי לשמור על המיקום האורגני.

כמובן, חוץ מזה, כל חברת בניית אתרים מחליטה את המחירון שלה לכמה עולה אתר תדמית. יש חברות שיהיו יותר יקרות ופחות יקרות מאחרות. תאמינו לי, מחיר אתר תדמית ואתרים בכלל מושפעים גם מזמן תגובה ומענה לתיקונים, יחס אישי שניתן, ניסיון בעיצוב ועוד פרמטרים שלפעמים קשה לבדוק. חשוב לבדוק הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט אחרי שתדברו עם החברה עצמה ותתרשמו מעבודות נוספות.

איפה לקנות דומיין - המלצה על אינטרניק

דומיין – כלומר, כתובת האתר

תעשו לי טובה, תבנו אתר על דומיין עצמאי. בממוצע, דומיין עולה 100 ש"ח לשנה. ככה יש לכם כתובת משלכם שתוכל לשמור על האתר שלכם לא משנה איזה גלגולים הוא יעבור.
רכישת הדומיין והעלות, היא לא הסיפור המסובך בכל העסק הזה. לא קריטי איפה לקנות דומיין, אבל כן קריטי לקנות בעצמכם, עבור עצמכם! יש מספיק סיפורי זוועה על לקוחות שהפסידו המון כסף וזמן על להחזיר לעצמם את הדומיין מידיים של מישהו אחר.

בנוסף, לעסקים שממוקמים בישראל אני ממליצה על דומיין קצר (וקולע!) בסיומת .co.il

אחסון האתר

אם האתר הוא הבית והדומיין הוא כתובת המגורים, אז האחסון הוא הארנונה, או ועד הבית.

מחירי אחסון נעים בין 100-1000 ש"ח לשנה. שוב, טווח גדול יחסית, אבל אחסון הוא קריטי לתפקוד שוטף של האתר. לא להתקמצן על האחסון, ולא לחפש את הכי זול! קריסות של אתרים, חוסר גיבויים או פריצות, אלו דברים שקורים – אתם רוצים שיהיה לכם למי לפנות וממי לקבל שירות. בשביל זה, מחיר ריאלי לאחסון הוא באזור 700 ₪ לאתרי תדמית בלי המון תוכן. כדאי לצפות לזה.
לפעמים אני ממליצה לקנות שירותי אחסון ממי שבנה את האתר כדי שתהיה תמיכה לאורך זמן. חשוב גם במקרה כזה שתהיה לכם גישה לשרת, לכל מקרה שלא יהיה.

מה כדאי שיהיה באחסון?
גיבויים, אבטחת שרת, אתר מאובטח, עדכון גרסאות או עדכון תוספים במידת הצורך (רלוונטי לאתרי וורדפרס).

כל מה שכתוב למעלה – בניית אתר תדמית, דומיין ואחסון, אלה דברים בגדר MUST! אי אפשר לוותר עליהם כשמקימות אתר.

עכשיו נסקור כמה דברים אופציונליים, שאני ממליצה בחום לחשב גם אותם בתקציב בשביל אתר איכותי באמת.

בניית אתר תדמית מצוין

כמה עולה אתר תדמית – ההוצאות שלא מדברים עליהן

צילומים לאתר

נכון, אפשר להסתפק בצילום עצמי או בתמונות בשנת 2015. אבל אפשר וכדאי להיעזר בצילום תדמית שיתן צילום איכותי ומקצועי, שיעביר את המסר הנכון וייצור את התדמית הנכונה. חוץ מתמונת תדמית בסטודיו כדאי לחשוב גם על מה שנקרא ''צילומי אווירה''. אם מדובר על סטודיו, או תחום טיפולי או יצירתי, כדאי שיהיו תמונות בעבודה - בפגישה, תמונה של יצירה, תמונה של קליניקה או של סטודיו. אלו משדרות אותנטיות עסקית. כך תתכוננו לצילומי תדמית עבור העסק.
כמה זה עולה? כ-400 ש"ח לימי צילום משותפים ועד 1500 ש"ח ויותר.

אפשר לחסוך בצילומים אישיים ולהשתמש בצילומים ממאגרי תמונות בתשלום. בעיני, גם אם תרצו להשתמש בתמונות 'סטוק', תקפידו שאלה לא יהיו התמונות היחידות שלכם באתר. חשוב לדעת איך לבחור תמונות לאתר.

כתיבת תוכן לאתר

על תוכן קם ונופל אתר!! אם שאלתם את עצמכם כמה זמן לוקח לבנות אתר אז כדאי שתחשבו על כתיבת התוכן. צריך לקחת בחשבון את זמן הכתיבה, המקצועיות, ההגהה, ולחשוב על תוכן שיהיה מספיק שיווקי, מספיק מעניין ומספיק מדויק. אני ממליצה להיעזר בכותבת תוכן מקצועית לפחות לדף הבית ועמוד האודות. את התוכן אפשר לכתוב לבד או להיעזר ב'כתבנית' (ולעשות להם הגהה).

טווח העלויות של תוכן רחב ותלוי בוותק ובניסיון של הכותבת. מאמר סטנדרטי נע בין 350-650 ש"ח.

עלויות נסתרות לבניית אתר תדמית

אז... כמה עולה לבנות אתר תדמית?

בחישוב מהיר, טווח העלויות של הקמת אתר תדמית נע בין 6,000-24,000. זה המחיר שכולל את כל ההוצאות על האתר.

אצלי אתרי תדמית עולים כ-11,500 וכוללים בתוכם את הקמת האתר, כתיבת תוכן לדף הבית ועמוד אודות והגהה לכל שאר עמודי האתר. הגדרת קידום אורגני ראשוני, התממשקויות לכל מה שצריך ותמונות ברישיון מסחרי במידת הצורך. החישוב לא כולל צילומי תדמית, לקוחותיי יעידו שההמלצות שלי מעולות ומשדרגות פלאים את התמונות שלהם 🙂
בכל מקרה, לכל מי שמגיעים אליי יש לי פתרון, ואם הגיע הזמן שלך לאתר, שיחת ייעוץ קצרה תוכל לתת לך כיוון בהתאם לתקציב ולצורך שלך.

דבר נוסף שלא כתבתי עליו, הוא מה קורה ביום אחרי שהאתר גמור, או במילים אחרות: קידום אתרים.

כדאי לשמור תקציב ליום שאחרי הקמת האתר. בין 2000-4000 ש"ח לחודש לכל אפיק פרסום שתבחרו. האפשרויות הסטנדרטיות הן קידום אורגני בגוגל, קידום ממומן בגוגל וקידום ממומן בפייסבוק. עוד על קידום אתרים תוכלו למצוא כאן.

ומה עם אתרים אחרים? כמה עולה לבנות אתר

חוץ מאתרי תדמית יש לנו עוד אתרים. אכתוב קצת על התוספות הנוספות לחישוב תקציב לאתרים שהם לא אתרי תדמית

חנות אינטרנטית – בחנות אינטרנטית נוסף לנו עניין תוסף חנות להתממשקות לרכישה, ממשק הזמנות וחיבור לתשלום באתר. חוץ מזה, הקמת אתר מכירות דורשת יותר מחשבה, יותר עבודה, עוד קטגוריות ובדיקות רבות. הוצאות נוספות שחשוב לקחת בחשבון הן צילומי מוצרים, והזנת תוכן לאתר.

אתרי קורסים – אתרי קורסים דומים לאתרי חנות במחיר, אבל ההוצאה הגדולה תהיה על יצירת הקורסים עצמם. גם תכנון הקורסים, צילום וידאו, כתוביות ועוד.

אתרים מורכבים – המחיר של אתרים אלו תלוי מאוד באפיון שלהם. אני מאוד ממליצה לא לצלול לפרויקט אתר מורכב לפני שלומדים ובודקים ומבצעים אפיון אתרים מורכבים.

אני מקווה שהצלחתי לענות על השאלה כמה עולה אתר תדמית, ובכל מקרה, אפשר בשמחה להתייעץ איתי על מחירים, הצעות מחיר ואפיון אתר החלומות שלכם!

אפשר להגיב לי כאן במאמר עם כל שאלה ואשמח לדעת מה חשבתם על המאמר 😊

מה חשבת על המאמר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל עדכון על המאמר הבא?

אני רק צריכה ממך את כתובת המייל כדי לעדכן בפעם הבאה שאפרסם מאמר :)