מה זה דומיין ואיך לקנות דומיין – המדריך המלא על דומיין לאתר

תמונה של אצבע מצביעה על מפה, כאנלוגיה לדומיין. תמונה ראשית למאמר מה זה דומיין,

תוכן עניינים

לפעמים שואלים אותי, מה זה דומיין. דומיין זה שם המתחם שלכם באינטרנט. כמו שיש לנו כתובת פיזית שאפשר למצוא אותנו בה, כך גם באינטרנט. את הכתובת הפיזית שלנו אפשר למצוא במפה, בלwaze- ובגוגל maps. את הדומיין, הכתובת האינטרנטית שלנו, הלקוחות ימצאו דרך חיפוש באינטרנט, וחשוב ששם הדומיין יהיה ייחודי לנו.

איך קונים דומיין? שלבים ברכישת דומיין

פרסתי כאן את כל השלבים ברכישת דומיין. על כל אחד מהשלבים יש פירוט במאמר הזה.

בחירת שם דומיין

כמו שכתבתי במאמר זה, נרצה לבחור שם דומיין בהתחשבות בסיומת הדומיין ובפשטות הדומיין.

בדיקת זמינות דומיין

כדי לוודא שבחרנו נכון, נרצה לוודא שהדומיין שבחרנו אכן פנוי ושאפשר לקנות אותו.

רכישת דומיין

דרך רשם הדומיינים אפשר לקנות את הדומיין שבחרנו. תהליך הרכישה הוא פשוט. לאחר בחירת הדומיין ממלאים את פרטי בעל הדומיין, חשוב שהם יהיו פרטים מדויקים שלנו.

אישור דומיין

נקודה שמתפספסת לפעמים. לוקח בין 3-7 ימים לאשר דומיין. ברגע שקנינו דומיין הוא עובר לבדיקה ואישור ורק אחרי האישור נוכל להשתמש בו ולהעלות את המאמר שלנו.

איך לבחור שם דומיין?

כשאנחנו מגיעים לבחירת שם הדומיין שלנו, אנחנו צריכים לקחת בחשבון כמה דברים:

סיומת הדומיין.

יש חשיבות מסוימת לבחירת הסיומת. האם לבחור סיומת com או il, מה ההבדל בכלל? לגוגל יש העדפה להציג אתרים מקומיים. זאת אומרת שאם הלקוחות שלי נמצאים בישראל, אני רוצה לבחור דומיין בסיומת מקומית- co.il.
לעומת זאת, אם הלקוחות שלי מפוזרים גם בחו"ל, ייתכן שכדאי לי לבחור סיומת בינלאומית.
היום יש המון סיומות שונות לדומיינים. אין מניעה מלקנות אותם אבל בעיני עדיף כמה שפחות להסתבך.

בחירת שם דומיין - סוגי סיומות

בחירת שם דומיין פשוט.

דומיין מסורבל גם יקשה על גוגל וגם יקשה על הלקוחות שלי. נרצה למצוא דומיין כמה שיותר פשוט. Aniohevshokolad.co.il זה לא הדומיין הכי נכון בשבילנו. עדיף דומיין עם כמה שפחות אותיות, ומילה ברורה שקל לאיית או להגיד "איך ששומעים".

בדיקת זמינות דומיין.

אין לנו אפשרות לבחור דומיין שכבר רכשו. הדומיין הוא אחד ויחיד ואין עוד כמוהו. בכל אחת מאתרי רישום דומיינים, אפשר לבדוק את זמינות הדומיין. באתרים האלה יציעו לכם דמות נוספים במידה והשם שתבחרו יהיה תפוס.

כמה עולה דומיין? איפה כדאי לקנות דומיין?

הגענו לתהליך הרכישה עצמה! מה כדאי לדעת מראש על רכישת הדומיין, כמה הדומיין עולה ואיפה כדאי לקנות דומיין.

כמה עולה דומיין לשנה? מחיר דומיין

תשלום עבור דומיין זה תשלום שנתי שצריך לחדש כל שנה. המחיר לדומיין הוא עד 100 ₪ לשנה, יש פחות ויש גם יותר בהתאם לסיומת. לדומיינים בסיומת com אפשר לקנות באתרים בינלאומיים ושם המחיר מעט יותר זול.

איפה כדאי לקנות דומיין?

בעיני 100 ₪ לדומיין זו עלות זניחה, במיוחד כשזה חלק מהוצאה הרבה יותר רחבה על האתר שלנו. בהמלצות שלי לקניית דומיין, אני לוקחת בחשבון שירות לקוחות. היו לי לקוחות "שנתקעו" עם הדומיין רשום אצל חברה שהסתכסכו איתה, ואני ניסיתי לשחרר להם את הדומיין. במקרים האלה, אתרים עם שירות לקוחות קיים, הם אתרים מעולים ומומלצים.

בכנות, זה לא ממש משנה, אפשר לבחור לפי מחיר ולפי האתר שבו נוח לכם לקנות. רשם הדומיינים המומלץ בעיני הוא אינטרניק. תמיד יש מענה טלפוני זמין, תמיד שמחים לעזור.

רשמי דומיינים ישראליים הם גם דומיין דה נט ו-livedns.
לדומיין בינלאומי יש את godaddy שיש להם תמיכה טלפונית נוחה.  

איפה לקנות דומיין - המלצה על אינטרניק

חשוב לדעת בעת רכישת דומיין

דומיין זו אולי רכישה שולית ומובנת מאליה, ובדיוק בגלל זה רציתי לכתוב דברים שלרוב לא לוקחים בחשבון.

דומיין חייב להיות על השם שלכם

אני תמיד ממליצה לקנות לבד דומיין כדי שתדעו שהוא בשליטתכם.  יהיו חברות לבניית אתרים שיציעו את הדומיין כחלק מחבילת האחסון. אני תמיד ממליצה לקנות לבד דומיין.

אין לדעת מה יקרה, והדומיין זה הנכס הכי יקר כשזה מגיע לאתר אינטרנט. ביום שבו תרצו להעביר את הדומיין לאחסון אחר, עלולים לעשות לכם בעיות אם הוא לא יירשם על שמכם.

פרטים נכונים ברישום הדומיין

חשוב להקפיד ברישום הדומיין לכתוב פרטים מדויקים שלכם, כאשר הכי חשוב- מייל. המייל חייב להיות עדכני! אם תשכחו את המייל או תפסיקו לעבוד איתו בשלב מסוים, זה עלול לעשות לכם בעיות בהמשך. לכן שימו לב שכתובת המייל שלכם עדכנית ובשימוש.

קניית דומיין לאתר

רכישת דומיין זה חלק מבניית אתר. קודם כל, מזל טוב! אני שמחה ומתרגשת בשבילכם על תהליך בניית האתר ומקווה שהוא עובר בצורה מעולה.


ספרו לי, איך בחרתם את הדומיין שלכם?

 

מה חשבת על המאמר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל עדכון על המאמר הבא?

אני רק צריכה ממך את כתובת המייל כדי לעדכן בפעם הבאה שאפרסם מאמר :)